Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

NOKIA 6131NFC [RM-216] L34

MOBILTELEFON - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
103.2 MB
Page
260
Category
MOBILTELEFON
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar nokia manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
NOKIA 6131NFC [RM-216] L34 service manual (1st page)
Preview of NOKIA 6131NFC [RM-216] L34 [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
NOKIA 6131NFC [RM-216] L34 service manual (2nd page)
Preview of NOKIA 6131NFC [RM-216] L34 [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    NOKIA [RM-216] L-34 6131NFC [RM216] L34 6131 NFC [RM 216 34 216]
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant MOBILTELEFON forum topics:
Nokia-535-on érintőpanel csere volt, de bizonytalan a működése!
Sziasztok! Ezúton is köszönöm a segítséget! (https://elektrotanya.com/?q=hu/content/nokia-535-oen-erintopanel-csere) Kicseréltem a panelt olyan típusra, mint ami benne volt. (CT2S - Lumia 535 kompatibilis érintőpanel, OEM jellegű), és beragasztásra B7000-es ragasztót használtam. A teló működik, de bizonytalanul érzékel. Van amikor OK, és van hogy csak a 3.-4. érintésre (inkább bökésre) reagál csak. Hol követhettem el hibát? Régi panel ki, régi ragacs lekapar, új panel be, uj ragacs felvitele, összeérintés nyomással, aztán 1 napig hagytam, nem nyúltam hozzá! Talán valami súllyal kellett volna lenyomatnom, összekentem ott is, ahol nem kellett volna? Tehetnék még valamit, hogy rendesen működjön? Előre is köszönöm a tippeket.
NOKIA-ASHA-301 garanciális mobiltelefon mikrofonja időnként nem működik-Működik.
Sziasztok ! A fent nevezett 30-as mobiltelefon mikrofonja időnként nem működik . Ha fölhívok valakit akkor kicsöng , hallom ahogy a hívott többször bele hallózik , majd leteszi . Ha engem hínak minden rendben . Ilyenkor ki kapcsolom-be kapcsolom - pinkód - és ilyenkor minden rendben . Majd egy másik ki-be kapcsolásnál , megint nem működik a mikrofon . A másik , ha már így beszélünk róla : A nagy és erősen világító kijelző az oka , hogy háromnaponta ( telefonálás , rádió hallgatás , internetezés...stb. ) töltenem kell a telefont ? Gondolom a szoftver rosszalkodik (?)Csak töltőt , fülhallgatót adtak hozzá . A + vásárolható dolgok között sem szerepel pl. kábel . A reklámban mini USB2.0 csatlakozóval hirdették . De ez szerintem más . A töltőn lévő csatlakozó szerintem más méretű mint a lányom valóban a számítógépbe dogható USB 2.0-mini USB 2.0 kábele amit az MP3 lejátszóhoz kapott .Megpróbálok fotót föltenni a csatlakozókról ! A baloldali az MP3-hoz való PC kábel csatlakozója .A jobboldali a telefon töltő csatlakozója . (Szerviz csatlakozó ? )Előre is köszönöm a segítségeteket . Üdv varga jano
Nokia 5110 ritkán tud hívást indítani - "MEGOLDVA"
Sziasztok!

A gyűjteményembe szereztem egy 5110-es telefont. Az a problémája, hogy kb. 10 hívásindításból 2-3 sikerül. A többi esetben "A hálózat foglalt" üzenetet írja a telefon. Bejövő hívásnál pedig csak SMS-t kapok, a hívó oldalon "A hívott felet értesítettük" vagy valami hasonló bemondást hallok. Mintha ki lenne kapcsolva a teló. Az SMS küldés/fogadás gond nélkül működik.
A térerő jelző 4 "pálcikából" 3-4 is megvan, azaz közel teljes térerőt jelez, mégsem tudok rendesen hívást indítani/fogadni.
A panelen forrasztási hiba/korrózió nem látható. A panelek közti csatlakozó felületeket és az árnyékoló keretek kontakt felületeit alkohollal finoman megpucoltam, de nem lett jobb.

Van erre valami ötletetek, vagy örüljek, hogy ennyire is működik. :)

Köszi:
Gyula

szerk:
Miután beszereztem egy 3210-es és egy 7110 (laugh) készüléket is, és azok is hasonlóan viselkedtek, gyanakodni kezdtem, hogy mégsem biztos, hogy a készülék a hibás. Mindhárom problémás telefonnak 44-el kezdődik az IMEI száma, a mostaniaknak/újabbaknak 35-el. A lényeg, hogy a csatolt képen látszik, hogy a "kék-fehér" szolgáltató frekvenciasávjai ott fogynak el, ahol az 5110-es telefoné kezdődik. A "rózsaszín" és a "piros V betűs" szolgáltató frekvenciáival már van átfedés. Kipróbáltam egy "rózsaszín" kártyával is a készüléket és stabilan működik a hívás indítás/fogadás is. (Ugyan ez a helyzet egyébként a 3210-es és a 7110-es készülékekkel is.)
Tehát nem a telefonok voltak hibásak, hanem valószínűleg a Pannon GSM-es idők óta a frekvenciakiosztás változott. Most egyenlőre örülök, hogy "rózsaszínnel" működnek.

Üdv:
Gyula
Nokia 3110
Sziasztok! Kaptam egy Nokia 3110 classic készüléket de a kijelző nem működik,csak sötét és világos csíkok vannak rajta.Nekem 3109-em van belepróbáltam annak a kijelzőjét de azzal még sötétebb.Állítólag lesett de nem ez az első mert egyet már cseréltek benne.Érdemes-e beruháznom másik kijelzőre vagy tanítsam meg repülni./akku nincs T-mobilos/ Köszi a segítséget.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce